Nowe zasady realizacji recept! 👉 Ważne zmiany dla pacjentów. Sprawdź❗
Nowe zasady realizacji recept! 👉 Ważne zmiany dla pacjentów. Sprawdź❗
Nowe zasady realizacji recept! 👉 Ważne zmiany dla pacjentów. Sprawdź❗

Feng shui – harmonijna przestrzeń

Czasami czujemy się niekomfortowo w naszych własnych czterech kątach, boli nas głowa, dopadają nas nieprzyjemne dolegliwości. Przyczyny takiej sytuacji mogą być różne, związane na przykład z żyłą wodną – wtedy przyda się pomoc radiestety. Albo ze złym ustawieniem mebli i sprzętów w mieszkaniu. Wówczas skorzystajmy z dobrodziejstw Feng shui.
Żółte tulipany w wazonie
Źródło: 123RF
Spis treści

Feng shui to chińska metoda na osiągnięcie szczęścia w życiu osobistym i pracy zawodowej, związana z organizacją przestrzeni i umeblowaniem miejsca, w którym pracujemy i mieszkamy. Ale to też coś więcej niż tylko sposób na prawidłowe urządzenie mieszkania - to filozofia życia dotycząca dobrej i złej energii.

Reklama

Jak to zrobić?

Podstawową sprawą jest usunięcie z biura albo domu całej negatywnej energii. Po pierwsze bardzo gruntownie należy wysprzątać wszystkie kąty (wyrzucić też suche kwiaty, które przynoszą pecha w miłości), żeby "wygonić" nagromadzoną w nich "zakurzoną" i przestarzałą energię. Niekorzystnie na nasze psychiczne samopoczucie wpływają wszystkie stare, nieużywane rzeczy. Blokują one nasze otwarcie się na świat, a także są siedliskiem roztoczy i grzybów. Źle wpływa na nasze zdrowie brak tlenu, świeżego powietrza i niewietrzone pomieszczenia, zwłaszcza te, w których śpimy, pracujemy lub uczymy się.

Reklama

Posprzątaj złą energię poprzedników

Jeżeli wprowadzamy się do nowego mieszkania to pamiętajmy o tym, że w tych pomieszczeniach zalega jeszcze energia po poprzednich jego mieszkańcach. Ich problemy, złe przeżycia i negatywne emocje pozostają przez pewien czas w domu, a nawet w jego sprzętach. Czasami w niektórych mieszkaniach od samego początku czujemy się wyjątkowo źle, co świadczy o tym, że mają negatywną wibrację, której nasz organizm nie jest w stanie zaakceptować. Podatni na zakażenia i choroby jesteśmy w pomieszczeniach mało "energetycznych", tzn. kiedy brakuje w nich życia, słońca, optymizmu i tlenu. W nich też częściej zagnieżdżają się bakterie i roztocza, które mogą być przyczyną alergii, chorób i depresji.

Żywe kolory, nowe zapachy

Poprawić klimat naszego mieszkania możemy na kilka sposobów. Pozytywnie na stan naszego umysłu wpływają żywe kolory, dlatego warto pomalować ściany kuchni albo salonu na jakąś intensywną barwę. Porozstawiaj też w kątach miseczki z solą (najlepiej morską, potem trzeba je wyrzucić), dobrze działają też świece, kadzidełka, olejki eteryczne. Szczególnie odświeżający i kojący wpływ na nas mają zioła: szałwia, lawenda, jagoda jałowca, jaśmin, róża i pomarańcza. Korzystne dla zdrowia i samopoczucia są także kolorowe kwiaty, rośliny i kamienie. Działanie wysubtelniające mają wizerunki świętych i obrazy z głębią.

Zobacz: Kolory, które leczą

Reklama

Energia luster

Lustra odgrywają ważną rolę w naszych domach. Nie należy ich jednak wieszać naprzeciwko drzwi, ponieważ odbijają energię na zewnątrz. Zrezygnujmy też z luster, które deformują obraz (ma to bardzo negatywny wpływ na naszą podświadomość). W sypialni nie powinno być luster, ponieważ "atakują" nas swoją energią w czasie snu, kiedy powinniśmy odpoczywać i regenerować siły.

Reklama

Pomoc w karierze

Feng Shui ma także swoje zastosowanie w biznesie i karierze. Dobra, harmonijna nazwa firmy może zadecydować o jej popularności, np. Toyota, McDonald`s. Wybór miejsca na firmę jest bardzo ważne dla naszego zawodowego powodzenia. Najlepiej, żeby to był centralny punkt miasta. Miasto, w którym szukamy pracy albo rozkręcamy biznes ma ogromne znaczenie dla naszej finansowej przyszłości. Warszawa, na przykład, jest bardzo korzystnym miejscem na robienie kariery, ale jest to miasto, któremu brakuje "ducha" i refleksji. Pamiętajcie czasem o tych prostych zasadach, a poprawi się Wasze samopoczucie i nastawienie do świata.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Medycyna naturalna
Ozonoterapia - na czym polega i ile zabiegów wykonać? Przeciwwskazania i skutki uboczne
Kobieta w trakcie ozonoterapii
Stawianie baniek bezogniowych - instrukcja. Na co pomogą i jak je postawić?
Stawianie baniek bezogniowych
Dostać wilka od siedzenia na betonie - co oznacza to powiedzenie?
Podobne artykuły
Masaż ciała techniką Bowena
Technika Bowena - na co pomaga? Opinie i przeciwwskazania
Osoba korzystające z klawiterapii
Klawiterapia - punkty na ciele i cena zabiegu. Na co pomaga?
Zastaw do aromaterapii
Aromaterapia - co to jest i na co pomaga? Jakie olejki wybrać?
Mężczyzna sadzi rośliny
Hortitoterapia - na czym polega? Rehabilitacja poprzez pracę w ogrodzie
Osoba trzymająca czosnek przeznaczony na gałganek Aliny
Gałganek Aliny skutecznym sposobem na katar? Jak go zrobić?

Reklama


Czy możliwe jest odzyskanie słuchu? 🦻
Sprawdź!