Ten zakaz obowiązuje już w niektórych krajach. Czy zostanie wprowadzony również w Polsce? Sprawdź❗
Ten zakaz obowiązuje już w niektórych krajach. Czy zostanie wprowadzony również w Polsce? Sprawdź❗
Ten zakaz obowiązuje już w niektórych krajach. Czy zostanie wprowadzony również w Polsce? Sprawdź❗

Clear Aligner - działanie i efekty. Jaka cena całego leczenia?

Marzysz o pięknych zębach i idealnym uśmiechu, ale nie masz czasu na kilkuletnie leczenie i comiesięczne wizyty u ortodonty? Nie wyobrażasz sobie chodzenia ze stałym, szpecącym aparatem? Wypróbuj nakładki prostujące DR SMILE. Przeźroczyste, zdejmowane, wygodne, a co najważniejsze - skuteczne.
Clear Aligner na zęby
Źródło: 123RF
Spis treści

Reklama

Wady zgryzu częstym problemem Polaków

Mniejszą bądź większą wadę zgryzu posiada nawet 60 proc. Polaków. Istnieje wiele metod ich korekcji, często jednak są one dla pacjentów uciążliwe. Tradycyjne aparaty ortodontyczne są bardzo widoczne i ich noszenie wiąże się też z wieloma problemami natury higienicznej. Wszystko to może skutecznie zniechęcać do leczenia. Czy istnieje możliwość, by wyprostować zęby w mniej inwazyjny sposób? Tak.

Reklama

Alignery alternatywą dla stałych aparatów ortodontycznych

Rozwiązaniem są tak zwane alignery, czyli nakładki ortodontyczne, będące doskonałą alternatywą dla aparatów. Choć są noszone przez większą część dnia, nie szpecą uśmiechu. Nie mają zamków ani drutu, są cienkie i przeźroczyste, dlatego pozostają praktycznie niewidoczne. Nie ograniczają więc w żaden sposób codziennej aktywności życiowej, zawodowej, towarzyskiej.

Nakładki posiadają też inne, praktyczne zalety. W odróżnieniu od aparatów stałych, można (a nawet trzeba) zdejmować je przed jedzeniem. Dzięki temu resztki pożywienia nie gromadzą się na aparacie ani w szczelinach między zębami. Bezproblemowe staje się również szczotkowanie i używanie nici dentystycznych.

Reklama

Nakładki Clear Aligner na różne wady zgryzu

Nakładki są z powodzeniem stosowane od 70 lat. W przeszłości były używane wyłącznie w celu korekty estetycznej. Jednak zmodernizowanie i udoskonalenie tej metody przez DR SMILE pozwoliło uczynić z nich realną konkurencję dla aparatów ortodontycznych. Nowatorski system Clear Aligner umożliwia skuteczną korekcję wad zgryzu różnego typu, w tym:

 • prostego,
 • głębokiego,
 • krzyżowego,
 • stłoczeń
 • diastemy.

Reklama

Na czym polega leczenie za pomocą Clear Aligner?

W czasie pierwszej, bezpłatnej wizyty w jednym z partnerskich gabinetów DR SMILE wykonywany jest skan 3D uzębienia. Jest to postępowanie całkowicie neutralne, nie powoduje nieprzyjemnych dolegliwości osobom, od których pobierane są tradycyjne wyciski w masie.

Na tej podstawie opracowywany jest plan leczenia, z wizualizacją spodziewanych efektów oraz kalkulacją kosztów. Następnie przygotowane są indywidualne nakładki. Ich produkcja odbywa się w Niemczech i Stanach Zjednoczonych z wykorzystaniem specjalistycznych materiałów, zapewniających wytrzymałość, a jednocześnie elastyczność.

Po kilku tygodniach od zaakceptowania planu leczenia pacjent otrzymuje nakładki do domu, po czym zaczyna się właściwa faza leczenia. Alignery są noszone przez 22 godziny na dobę, aktywnie oddziałując na krzywiznę łuków zębowych.

Muszą jednak być zdejmowane do jedzenia, picia oraz mycia zębów. Po 14 dniach są wymieniane na kolejną parę. Cały proces jest na bieżąco kontrolowany przez specjalistów DR SMILE w sposób daleko odbiegający od tradycyjnego, znacznie bardziej przyjazny i nowoczesny.

Reklama

Kontrola leczenia nakładkami Clear Aligner

Korzystanie z nakładek Clear Aligner to nie tylko wygoda na co dzień, ale też oszczędność czasu i pieniędzy. Pacjent nie musi się umawiać się na comiesięczne wizyty w gabinecie ortodontycznym, które przy zastosowaniu tradycyjnego aparatu generują dodatkowe koszty rzędu kilku tysięcy złotych w czasie całego procesu leczenia.

DR SMILE zapewnia pełne wsparcie online – szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu. Terapia jest kontrolowana za pomocą specjalnej aplikacji na telefon komórkowy.

Aplikacja:

 • sygnalizuje, kiedy alignery powinny być wymienione na nowe;
 • śledzi postępy i motywuje na drodze do pięknego uśmiechu;
 • zapewnia bieżący kontakt ze specjalistami monitorującymi terapię i reagującymi w razie nieprawidłowości;
 • umożliwia umieszczanie aktualnych zdjęć zębów, dokumentujące cotygodniowe postępy.

Na prawidłowością leczenia czuwają specjaliści w zakresie stomatologii, techniki dentystycznej i ortodoncji.

Reklama

Cena Clear Aligner – koszt całkowity leczenia

Cena nakładek ortodontycznych zależy od stopnia wady, którą należy skorygować. Płatność można uiścić jednorazowo lub w wygodnych ratach nieobciążających stanu konta:

 • wada lekka: 6.790 zł lub od 153 zł w miesięcznych ratach,
 • wada średnia: 8.990 złotych lub od 167 zł w miesięcznych ratach,
 • wada ciężka: 11 390 złotych lub od 211 zł w miesięcznych ratach.

Podane stawki stanowią koszt całkowity Clear Aligner, bez żadnych ukrytych opłat. Jest on ustalany już na początku terapii, nie należy więc martwić się dodatkowymi, nieprzewidzianymi wydatkami.

Co ważne, wstępne procedury, w tym spotkanie informacyjne, wykonanie skanu oraz ustalenie indywidualnego planu, a także zabiegi przewidziane podczas leczenia, są bezpłatne. Koszty pacjent ponosi dopiero w związku z zamówieniem alignera i rozpoczęciem leczenia. Jeśli zaś osiągnięty efekt nie jest zgodny z oczekiwanym, dalsza terapia odbywa się na koszt DR SMILE.

Reklama

Dla kogo Clear Aligner?

Clear Aligner jest metodą leczenia przeznaczoną wyłącznie dla pacjentów dorosłych. Rozwiązanie to powinno stanowić szczególnie interesujący wybór dla osób dbających o wygląd i stan zdrowia, aktywnych zawodowo i niedysponujących wystarczającą ilością czasu na to, by czekać na efekty przez kilka lat. Stosowanie Clear Aligner przynosi spodziewane rezultaty w ciągu 4 do 9 miesięcy.

Piotr Brzózka - dziennikarz wyróżniony w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2023
Artykuł napisany przez
Piotr Brzózka - dziennikarz wyróżniony w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2023
Dziennikarz wyróżniony w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku 2023". Autor tysięcy publikacji o tematyce medycznej, ekonomicznej, politycznej i społecznej. Przez 15 lat związany z Dziennikiem Łódzkim i Polska TheTimes. Z wykształcenia socjolog stosunków politycznych, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Po godzinach fotografuje, projektuje, maluje, tworzy muzykę.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Stomatologia estetyczna
Czy piaskowanie zębów jest bezpieczne dla szkliwa
Usuwanie płytki nazębnej
Nakładki prostujące na zęby – cena i opinie. Jakie są rodzaje?
Uśmiechnięta kobieta trzyma niewidoczny aparat
Jakie efekty daje skaling. Przeciwwskazania do zabiegu
Piaskowanie zębów
Podobne artykuły
Cena wybielania zębów
Ile kosztuje wybielanie zębów? Jaką metodę wybrać?
Licówki
Nakładki na zęby - zastosowanie. Kiedy się zdecydować i jakie wybrać?
Licówki z kompozytu
Licówki kompozytowe - jak wyglądają? Wskazania i przeciwwskazania do założenia
Licówki z porcelany
Licówki porcelanowe - dlaczego warto je wybrać? Trwałość, koszt, opinie
Sztuczny ząb
Wkład koronowo-korzeniowy – kiedy się go stosuje?

Reklama


Skąd się bierze "uczulenie na fruktozę"? 🍎
Dowiedź się!