ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
Partnerem publikacji jest:

Chcesz zamówić leki z dostawą do domu? Sprawdź, czy jest to możliwe!

Zamawianie leków z dostawą do domu jest możliwe tylko w przypadku leków dostępnych bez recepty. Ale strona amboo.eu wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów i nie tylko oferuje usługę zakupu leków w ich imieniu, ale również dostarczenia ich pod wskazany adres. Jak to działa?
Leki w aptece
Źródło: 123RF
W skrócie
 • Amboo.eu polega na realizacji zamówienia leków OTC, RX i innych produktów drogeryjnych stacjonarnie w imieniu klienta, a następnie dostarczeniu ich z dostawą pod wskazany przez niego adres.
 • Usługa amboo.eu działa w sposób szybki i intuicyjny. W przypadku leków bez recepty wystarczy wybrać produkty, podać adres dostawy i dokonać płatności.
 • Asystenci amboo.eu na co dzień związani są z branżą medyczną lub farmaceutyczną. Dostarczają zamówienia w sposób pewny, bezpieczny i profesjonalny.
SPRAWDŹ TEŻ: E-recepta - jak i do kiedy możesz ją zrealizować?
Spis treści

Reklama

Czy dostawa leków do domu jest możliwa?

Trudno współcześnie wyobrazić sobie gałąź przemysłu niekorzystającą z możliwości sprzedaży wysyłkowej. Od wybuchu pandemii Covid-19 zainteresowanie handlem internetowym jeszcze znacząco wzrosło.

Dla wielu ludzi przebywających w izolacji oraz tych, którzy z powodów zdrowotnych wolą unikać tłumów, kolejek i kontaktów z chorymi, Internet stał się głównym źródłem zaopatrzenia w produkty różnego rodzaju. Zwiększyło się również zapotrzebowanie na zakup leków bez konieczności wychodzenia z domu. Czy jest to możliwe?

Prawo farmaceutyczne w ścisły sposób reguluje kwestie sprzedaży leków przez Internet. Dopuszcza ono możliwość sprzedawania online z dostawą do domu leków i suplementów diety dostępnych bez przepisu lekarza.

Prawo pacjenta zapewnia mu bezpieczeństwo, prawo do pełnej informacji i stanie zdrowia, sposobie stosowania leków itd. Umożliwienie niekontrolowanej wysyłkowej sprzedaży leków RX (na receptę) mogłoby stworzyć sytuacje naruszające te prawa. Dostawa leków na receptę do domu nie jest możliwa w sposób, w jaki jest to dostępne w przypadku leków OTC, czyli takich dostępnych bez recepty.

Jak zatem otrzymać leki na receptę bez wychodzenia z domu? Naprzeciw tego rodzaju potrzebom wychodzi usługa amboo.eu, dzięki któremu zamówienie wszelkich produktów farmaceutycznych oraz drogeryjnych realizowane jest w imieniu pacjenta - stacjonarnie, a następnie dostarczane „pod jego drzwi” w ciągu godziny od złożenia przez niego zamówienia.

Procedura ta jest w pełni legalna i – działając zgodnie z prawem – może odmienić życie wielu ludzi, korzystnie wpływając na jakość życia osób z problemami niepełnosprawności, zapewniając im komfort i bezpieczeństwo.

Amboo.eu nie umożliwia dowozu leków do domu na takiej zasadzie jak działają kurierzy leków, którzy (warto wspomnieć) nie mogą dostarczać leków na receptę do pacjentów. Amboo.eu to usługa, która realizuje zapotrzebowanie na leki na receptę i bez recepty oraz inne produkty wybrane przez pacjenta w aptekach i drogeriach stacjonarnych. To projekt wyczekiwany również przez osoby starsze czy rodziców samotnie opiekujących się chorymi dziećmi.

Reklama

Jakie leki można zamówić z dostawą do domu?

Dzięki amboo.eu pacjent może zamówić usługę skompletowania i zakupu produktów dostępnych w wybranych aptekach oraz drogeriach stacjonarnych, które zostaną dostarczone pod wskazany adres. Produkty te to przede wszystkim:

 • suplementy diety,
 • leki OTC, czyli bez recepty,
 • leki na receptę,
 • kosmetyki i inne produkty drogeryjne.

Na niektórych wyrobach farmaceutycznych można znaleźć oznaczenie „lek OTC”. Co to znaczy? Skrótem tym oznaczane są leki bez recepty, dostępne dla pacjentów bez przepisu lekarza, bez konieczności wizyty u specjalisty. Kupować je można właściwie w dowolnych ilościach, ale stosować należy wyłącznie po konsultacji z lekarzem, farmaceutą lub po szczegółowym zapoznaniu się z zaleceniami producenta.

Podobnie jest z suplementami diety – te również kupować można bez zaleceń lekarskich. Listę leków OTC można znaleźć w Internecie. Czym różnią się one od suplementów? Suplementy diety definiowane są jako produkty zawierające skoncentrowane dawki substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny efekt fizjologiczny. Leki natomiast wg Prawa Farmaceutycznego muszą posiadać właściwość zapobiegania lub leczenia chorób.

Serwis amboo.eu nie polega na zamawianiu na dowóz leków, suplementów i witamin oraz kosmetyków i produktów drogeryjnych. Usługa zakłada zakup i odbiór produktów (wybranych przy pomocy strony internetowej amboo.eu) w aptekach i drogeriach stacjonarnych.

Punkty te nie są wybierane ani przez pacjenta, ani przez asystenta amboo.eu. Wyboru dokonuje system, który wyszukuje najbliższe dostępne miejsca w celu skompletowania całego zamówienia.

Reklama

Jak zamówić leki z dowozem do domu?

Zamawianie leków przez Internet nie zawsze jest możliwe. Aktualnie prawo nie zezwala na kupowanie leków na receptę online. Dostępna jest jednak usługa, dzięki której farmaceutyki kompletowane są stacjonarnie w imieniu pacjenta. Tak działa amboo.eu! Cały proces jest bardzo krótki i nieskomplikowany. W przypadku kosmetyków, suplementów diety i leków bez recepty nie ma nawet potrzeby wprowadzania żadnych osobistych danych. Konieczne jest jedynie podanie miejsca dostawy – bez niego nie ma możliwości realizacji usługi.

Zamówienie usługi odbioru produktów drogeryjnych i leków może zostać sfinalizowane jedynie po dokonaniu opłaty przy pomocy karty płatniczej lub tzw. szybkiego przelewu.

Nie ma możliwości zapłacenia za zlecenie przy odbiorze, ponieważ wg Prawa Farmaceutycznego leki nie podlegają zwrotowi, więc asystent wykupujący je w imieniu pacjenta nie mógłby ich oddać, gdyby klient nie dokonał płatności za pobraniem. Płatność online usprawnia więc i ułatwia cały proces.

Wszelkie zasady korzystania z amboo.eu mają na celu zapewnienie pacjentowi bezpieczeństwa i komfortu. Projekt charakteryzuje się profesjonalizmem, jest w pełni legalny i respektuje wszelkie prawa związane z handlem wyrobami drogeryjnymi i farmaceutycznymi, jednocześnie wychodząc naprzeciw ludzkim potrzebom we współczesnym świecie.

Reklama

Kto może dostarczyć leki do domu?

Po realizacji zamówienia w punktach stacjonarnych za pacjenta, musi nastąpić dostarczenie leków do jego domu lub pod inny wskazany przez niego adres. To zadanie odpowiedzialne, wymagające znajomości tematu, profesjonalizmu i bycia kontaktowym. Warunki te spełniają wszyscy asystenci amboo.eu.

Wszelkie kwestie dotyczące zdrowia są na tyle istotne i poważne, że asystent powinien być odpowiednio wykwalifikowany i posiadać pewne kompetencje, aby móc wykonywać swoje zadania fachowo, a klientom zapewniać komfort i poczucie bezpieczeństwa. Asystenci amboo.eu sprawiają, że usługa realizowana jest sprawnie i pewnie, a do tego są kontaktowi i służą klientom informacją, zgodnie ze swoją wiedzą i kompetencjami.

Amboo.eu nie oferuje zwykłej dostawy leków przez asystenta. Realizacja zamówienia w imieniu pacjenta i dostarczenie jej pod wskazany przez niego adres nabiera nowego wymiaru i zdejmuje z niego dodatkowy obowiązek pójścia do apteki, wychodzący poza codzienną rutynę. Dla osób o ograniczonych możliwościach motorycznych może stać się natomiast jedyną bezpieczną możliwością zdobycia leków dyskretnie, pewnie i na czas.

Artykuł zawiera lokowanie produktu

Czytaj również

Bibliografia

 • Sprzedaż leków w Internecie, Główny Inspektorat Farmaceutyczny https://www.gov.pl/web/gif/sprzedaz-lekow-w-internecie [07.01.2022]
 • E-recepty obowiązkowe od 8 stycznia 2020 r., Ministerstwo Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie/e-recepty-obowiazkowe-od-8-stycznia-2020-r [07.01.2022]
 • Obrót produktami leczniczymi, Ministerstwo Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie/obrot-produktami-leczniczymi1 [07.01.2022]
 • Internetowa sprzedaż leków, Główny Inspektorat Farmaceutyczny https://archiwum.gif.gov.pl/bip/internetowa-sprzedaz-le/415,Internetowa-sprzedaz-lekow.html [07.01.2022]
 • NIA przeciwna sprzedaży wysyłkowej leków na receptę, Naczelna Izba Aptekarska https://www.nia.org.pl/2018/07/18/nia-przeciwna-sprzedazy-wysylkowej-lekow-na-recepte/ [07.01.2022]
Justyna Gabrysiak-Kula
Artykuł napisany przez
Justyna Gabrysiak-Kula
W 2009 roku zdobyła tytuł magistra kulturoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobyła w Radiu Łódź, współtworząc audycje młodzieżowe. Od kilku lat pracuje jako copywriter, specjalizując się w tematyce medycznej, kosmetycznej, parentingowej i w dziedzinach pokrewnych. Napisała dotąd setki artykułów o zdrowiu. Prywatnie wychowuje dzieci, pływa i czyta książki, choć to właśnie pisanie było zawsze jej ulubionym zajęciem.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Leki
Czym grozi przedawkowanie leków przeciwbólowych? Po czym je poznać?
Leki mukolityczne - działanie i przykłady. Na co pomagają?
Ampułki z lekami mukolitycznymi
Jak połknąć tabletkę – dużą i kapsułkę. Jak się nauczyć?
Mężczyzna połyka tabletkę
Podobne artykuły
Leki na receptę na tle samolotu
Leki w bagażu podręcznym i rejestrowanym - czy można przewozić? Jak i które?
Owoc grejpftur oraz tabletki
Grejpfrut a leki - jakie leki wchodzą w interakcję z grejpfrutem?
Dzbanek do płukania zatok
Sól fizjologiczna do nosa - działanie. Sprawdź, kiedy po nią sięgać i jak ją stosować
Kobieta wydmuchuje nos po zastosowaniu antybiotyku na zatoki
Antybiotyk na zatoki - jaki wybrać, kiedy zaczyna działać i ile brać?
Syrop na owsiki
Lek na owsiki - na receptę i bez recepty. Jak długo trwa leczenie?

Reklama


1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!