Manicure hybrydowy
Co to jest manicure hybrydowy? To obecnie najpopularniejsza metoda zdobienia paznokci, która stopniowo wypiera modę na żelowe lub akrylowe przedłużanie paznokci. Kobiety stawiają na naturalność i coraz chętniej wybierają manicure klasyczny lub hybrydowy.
Manicure hybrydowy na pierwszy rzut oka nie różni się od tego klasycznego, ale jest zdecydowanie trwalszy. Do jego wykonania używa się bowiem specjalnego żelowego lakieru, który trzeba utwardzić w świetle lampy UV.
Po utwardzeniu lakier nie odpryskuje oraz nie traci blasku. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się przez 2-3 tygodnie. Nie oznacza to jednak, że po upływie tego czasu lakier zaczyna pękać i tracić połysk, lecz na płytce paznokcia pojawia się nieestetyczny odrost zmuszający do zmycia lakieru.
Reklama
Manicure hybrydowy w domu
Manicure hybrydowy można wykonać w salonie kosmetycznym lub w domowym zaciszu. Na tę drugą opcję decyduje się coraz więcej kobiet. Do wykonania domowej hybrydy będziemy potrzebować odpowiednich produktów oraz szczegółowej instrukcji, która pomoże nam uniknąć błędów.
Do przeprowadzenia zabiegu będziemy potrzebować:
- dobrego pilnika,
- bloku polerskiego,
- odtłuszczacza,
- wacików bezpyłowych,
- bazy do hybrydy,
- lakieru hybrydowego,
- top coatu (czyli bezbarwnej wierzchniej warstwy),
- lampy UV.
Reklama
Manicure hybrydowy krok po kroku
Po skompletowaniu wymienionych produktów, możemy zabrać się do robienia pierwszej hybrydy. Wyjaśniamy, jak zrobić manicure hybrydowy krok po kroku.
Zaczynamy od przygotowania płytki paznokcia do zabiegu. Musimy nadać paznokciom pożądany kształt, usunąć skórki oraz zmatowić płytkę blokiem polerskim.
Krok drugi to oczyszczenie płytki wacikami bezpyłowymi nasączonymi odtłuszczaczem. Dzięki temu baza oraz lakier będą się lepiej trzymać. Po posmarowaniu płytki odtłuszczaczem przechodzimy do kroku trzeciego, czyli nałożenia bazy.
Baza, lakier oraz top wyglądem przypominają tradycyjne lakiery do paznokci - są sprzedawane w niewielkich buteleczkach z pędzelkiem. Płytkę malujemy cienką warstwą bazy, a następnie utwardzamy ją pod lampą.
Czas utwardzania zależy od rodzaju lampy oraz jej mocy, zwykle trwa od 30 sekund do 2 minut. Krok czwarty to malowanie paznokci lakierem hybrydowym, który także trzeba utwardzić, wkładając dłonie pod lampę. Dla uzyskania głębszego koloru możemy nałożyć dwie warstwy, pamiętając o utwardzeniu każdej z nich.
Po utwardzeniu kolorowej warstwy, na paznokcie nakładamy top coat, który nada im blasku. Top coat także wymaga utwardzenia pod lampą. Na koniec przecieramy paznokcie odtłuszczaczem, by zmyć tzw. warstwę dyspersyjną i gotowe. Oto sześć kroków do wykonania manikiuru hybrydowego w domu.
Reklama
Manicure hybrydowy - cena w salonie kosmetycznym
Coraz więcej pań decyduje się na robienie hybrydy w domu. Jednym z głównych powodów tego trendu jest oczywiście cena zabiegu w salonach kosmetycznych. Ile trzeba zapłacić za manicure hybrydowy u kosmetyczki?
Okazuje się, że rozpiętość cenowa zabiegu jest dość duża. Ceny różnią się bowiem w zależności od używanych produktów, renomy salonu oraz miasta. W efekcie w jednym salonie możemy zapłacić o 50 złotych więcej niż w innym za taką samą usługę. Ceny wahają się bowiem od 50 do 100 złotych. Warto mieć na uwadze, że niektóre salony doliczają dodatkowe opłaty za zdjęcie lakieru przed zabiegiem oraz wykonanie zdobienia na paznokciach.
Reklama
Ile kosztuje manicure hybrydowy w domu?
Czy wykonywanie manicure hybrydowego w domu bardziej się opłaca? Przyjrzyjmy się cenom zestawów do hybryd. Za podstawowy zestaw zapłacimy od 150 do 300 złotych.
Taki zestaw startowy zwykle zawiera:
- jedną bazę o pojemności7 ml,
- jeden top coat o tej samej pojemności,
- od 3 do 5 niewielkich lakierów hybrydowych, zwykle o pojemności 3 ml, w podstawowych kolorach,
- odtłuszczacz,
- waciki,
- pilnik i blok,
- lampę.
Ceny zestawów są uzależnione przede wszystkim od mocy i rodzaju lampy. Na rynku kosmetycznym znajdziemy lampy UV lub UV LED o mocy od 6 do 54 W. Droższe będą lampy o większej mocy, które szybciej utwardzą lakier. Jak łatwo policzyć, decydując się na zakup zestawu, jego koszt zwróci się nam po wykonaniu 2-3 zabiegów w domu zamiast w salonie kosmetycznych. Zatem przy założeniu, że będziemy robić hybrydę samodzielnie i nie zniechęcimy się po pierwszej nieudanej próbie, warto zainwestować we własny zestaw do manicure. Nalezy mieć na uwadze, że źle wykonany zabieg może prowadzić do uszkodzeń płytki paznokciowej. Paznokcie po hybrydzie mogą być popękane, łamliwe i kruche. Warto zatem powierzyć wykonanie zabiegu specjaliście.