Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗
Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗
Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗

Mikrodermabrazja - zabieg, który czyni cuda

Dzisiaj to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych poprawiających funkcjonowanie i wygląd skóry. Mikrodermabrazję wykorzystuje się do odmładzania skóry, korekcji blizn i powierzchownych zmarszczek, usuwania przebarwień, ale też do walki z zaskórnikami, trądzikiem i rozszerzonymi porami. Można ją wykonywać u kosmetyczki, jak i samodzielnie, w domu.
Mikrodermabrazja - zabieg, który czyni cuda
Spis treści

Mikrodermabrazja polega na ścieraniu powierzchni naskórka. Wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę, która, przesuwana po twarzy i ciele, usuwa i jednocześnie zasysa zrogowaciały naskórek i inne zanieczyszczenia.

Po kuracji skóra jest dokładnie oczyszczona, bardziej elastyczna. Naskórek staje się grubszy, następuje wzmożenie procesu syntezy kolagenu i elastyny. Zabieg jest krótki i bezbolesny. Tuż po peelingu skóra jest lekko podrażniona, zaczerwieniona. Po upływie kilku godzin widać jednak, że stała się gładsza i bardziej jędrna.

Reklama

Do wyboru mamy kilka, nieco różniących się od siebie rodzajów mikrodermabrazji:

- diamentowa - wykorzystuje działanie głowicy z pierścieniem pokrytym diamentowymi drobinkami, które mechanicznie ścierają naskórek. Dzięki zastosowaniu tego minerału istnieje możliwość dotarcia do głębszych warstw skóry, co umożliwia m.in. redukcję głębokich blizn. Bezpieczeństwo wykonania wymaga jednak wprawnej ręki kosmetyczki i sterylnej czystości urządzenia.

- korundowa - ścieranie warstwy rogowej naskórka odbywa się za pomocą kryształków tlenku glinu oddziałujących na skórę pod odpowiednim ciśnieniem. Uwaga: glin często wywołuje reakcje alergiczne.

- tlenowa - zwana też oxybrazją lub peelingiem wodno-tlenowym. Głowica urządzenia emituje pod ciśnieniem tlen wraz z rozproszonymi kroplami soli fizjologicznej. Można ją wykonywać nawet przy bardzo wrażliwej skórze, ponieważ działa delikatnie. Wymaga więc tym samym większej liczby powtórzeń. Warto ją łączyć z mezoterapią kwasem hialuronowym i witaminami.

- hydradermabrazja - to połączenie czyszczenia, peelingu i nawilżenia. Wielofunkcyjna końcówka urządzenia pozwala dodatkowo dostarczyć skórze substancji aktywnych w zależności od jej potrzeb. Są to np. witaminy, proteiny, kolagen, antyutleniacze. Podczas zabiegu nie odczuwa się bólu ani dyskomfortu. Można ją wykonywać nawet w przypadku cery naczyniowej.

Reklama

Jak korzystać z zabiegu

Mikrodermabrazję można zastosować raz, ale dla uzyskania pełnego efektu powinno się powtórzyć ją 5 razy (w zależności od potrzeb) w dwutygodniowych odstępach. Koszt jednego zabiegu to minimum 100 zł. W przypadku odmładzania warto połączyć ją z zabiegami laserowymi np. fotoodmładzaniem. Mikrodermabrazji nie wolno wykonywać w przypadku tendencji do pękania naczynek, trądziku z wykwitami, łuszczycy w aktywnej fazie oraz innych zmian zapalnych i ropnych skóry.

Beata Michnicka

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Medycyna estetyczna
Karboksyterapia – odmładzający dwutlenek węgla
Kobieta podczas karboksyterapii
Powiększanie penisa kwasem hialuronowym – jakich efektów można się spodziewać?
Mężczyzna z małym penisem
Mezoterapia igłowa i bezigłowa - która jest skuteczniejsza?
Kobieta w czasie zabiegu u kosmetyczki
Podobne artykuły
Różnica w wyglądzie ust po ich powiększaniu
Powiększanie ust - metody i efekty. Czy ten zabieg boli?
Wykonywanie zabieg pigmentacji ust u kobiety
Pigmentacja ust - kiedy ją stosować i ile kosztuje?
Depilacja włosów na ręku przy pomocy laseroterapii
Laseroterapia - w medycynie i kosmetologii. Jakie są przeciwwskazania?
Korekcja warg sromowych
Plastyka warg sromowych - jak wygląda? Wady i zalety
Kobieta z powiększonymi ustami
Jak powiększyć usta? Sekrety medycyny estetycznej

Reklama


Które nietolerancje pokarmowe są dziedziczne?
Sprawdź!