ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Masaż bańką chińską

W Chinach są znane i używane w lecznictwie już od ponad 3 tysięcy lat. Obecnie możemy zaobserwować tryumfalny powrót do terapii bańkami - dla zdrowia i urody.
Spis treści

Reklama

Bańki gumowe (bańki chińskie)

Są odmianą baniek próżniowych. Wykonane są ze specjalnej sprężystej gumy w kształcie kopuły, u podstawy której znajduje się szeroki otwór ograniczony grubym mankietem. Próżnię uzyskuje się przez przyłożenie bańki w określonym miejscu na ciele, naciśnięcie gumowej kopuły i nagłe jej zwolnienie, co wywoła efekt wessania.

Terapia pod ciśnieniem ma na celu rozproszenie czynników patologicznych, zmniejszenie obrzęku i bólu. Zabieg polega na wytworzeniu podciśnienia, które doprowadza do wciągnięcia skóry do bańki. W wyniku przekrwienia i wynaczynień kolor skóry zmienia się na różowy.

Reklama

Dobroczynny masaż

Masaż gumową bańką chińską to okrężne ruchy zassaną bańką. Krótkotrwały masaż bańką daje większe przekrwienie i rozluźnienie mięśni niż 15-20 minutowy masaż klasyczny. Stosuje się go najczęściej na dużych płaszczyznach.
Bańka chińska działa na zasadzie zasysania skóry, dzięki czemu dość mocno masowana jest tkanka podskórna ud, pośladków i brzucha, czyli miejsca, w których najczęściej obserwujemy oznaki cellulitu.

Reklama

Bańki w profesjonalnych salonach

Masaż bańką chińską jest rewelacyjny w walce z cellulitem, daje świetne, widoczne efekty. Wiedzą o tym specjaliści z DS Instytut w Warszawie, gdzie masaż bańką chińską jest w ofercie. Masaż bańką chińską trwa około 60 minut  i powinien być wykonywany w seriach po 10-12 zabiegów. Przy czym powinno się go wykonywać dwa razy w tygodniu. Efektem ubocznym może być zaczerwienienie, czasem małe wybroczyny, które zwykle wchłaniają się w ciągu kilku dni. „Masaż taki działa na zasadzie podciśnienia. W bańce tworzy się ono w momencie usunięcia z niej powietrza, kiedy przyciskamy ją mocno do skóry. Powoduje to zassanie tkanek i wpływa na ich przekrwienie. Jeśli skórze brakuje elastyczności - zabieg powinien pomóc w przywróceniu jej jędrności. Masaż pobudza krążenie płynów ustrojowych, a dzięki temu szybciej pozbędziemy się z toksyn. Oczywiście przynosi też wspaniała działanie antycellulitowe.  Zabieg jest bezbolesny i odprężający” - zaleca Dorota Stefaniak z DS Instytut.

Reklama

Masaż we własnej łazience

Masaż  można wykonać we własnej łazience. Do wykonania masażu potrzebna jest bańska chińska, najlepiej średniej wielkości, oraz oliwka. Możemy masować nogi, zwłaszcza uda, pośladki i brzuch.

Reklama

Gdzie kupić bański chińskie?

Bańki chińskie można kupić w każdej aptece. Są to gumowe bańki akupunkturowe, które kosztują około 20 -25 złotych. W zestawie są 4 bańki różnej wielkości.

Reklama

Przebieg zabiegu

Ciało posmaruj oliwką, aby bańka miał lepszy poślizg. Należy przyssać bańkę do skóry poprzez uciśniecie jej wierzchołka do wybranego punktu. W przypadku masażu uda zaczynamy od wewnętrznej strony powyżej kolana i przesuwamy w górę i w dół w pasmach aż dojdziemy do zewnętrznej strony, a następnie bez odrywania wracamy do wewnątrz. W przypadku pośladków masaż wykonujemy poziomo. Jeśli bańka się odklei, zasysamy ją na nowo od miejsca, w którym to nastąpiło. Ruchy od dołu ku górze lub w kierunku do węzłów chłonnych. Masowanie poprzeczne lub okrężne – zasady nawiązują do zasad masażu klasycznego i drenażu limfatycznego. Nie wolno odrywać bańki od ciała. Wpuszczenie powietrza do bańki uzyskuje się przez przyłożenie palca do mankietu i odchylenie bańki.

Reklama

Przeciwwskazania

Nie każdy może pozwolić sobie na masaż bańką chińską. Przeciwwskazań jest wiele, a należą do nich m.in. żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, choroby skóry, zaburzenia krzepliwości krwi, skłonność do wylewów podskórnych, menstruacja, ciąża i choroby nowotworowe.

Sprawdź: 

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Medycyna naturalna
Gałganek Aliny skutecznym sposobem na katar? Jak go zrobić?
Osoba trzymająca czosnek przeznaczony na gałganek Aliny
Stawianie baniek bezogniowych - instrukcja. Na co pomogą i jak je postawić?
Stawianie baniek bezogniowych
Dostać wilka od siedzenia na betonie - co oznacza to powiedzenie?
Podobne artykuły
Masaż ciała techniką Bowena
Technika Bowena - na co pomaga? Opinie i przeciwwskazania
Mężczyzna sadzi rośliny
Hortitoterapia - na czym polega? Rehabilitacja poprzez pracę w ogrodzie
Kobieta w trakcie ozonoterapii
Ozonoterapia - na czym polega i ile zabiegów wykonać? Przeciwwskazania i skutki uboczne
Osoba korzystające z klawiterapii
Klawiterapia - punkty na ciele i cena zabiegu. Na co pomaga?
Zastaw do aromaterapii
Aromaterapia - co to jest i na co pomaga? Jakie olejki wybrać?

Reklama


1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!