Dla Ciebie, na zdrowie!

3 sposoby na piękne, duże, zmysłowe usta

Duże, pełne i zmysłowe usta to współczesny symbol kobiecości. Wydatne usta od wieków były uznawane za atrybut kobiecości, jednak to ostatnie lata szczególnie skoncentrowane są na kobiecych ustach. Niewątpliwie niebagatelny na to wpływ ma coraz lepsza dostępność zabiegów medycyny estetycznej powiększających usta, których efekty dumnie prezentowane są zarówno przez światowej sławy gwiazdy, jak i anonimowe kobiety spotykane na ulicy. Jakie są najskuteczniejsze sposoby na piękne, pełne i kształtne usta?
Kobiece usta
Źródło: 123RF
Spis treści

Reklama

Kwas hialuronowy – przyjaciel zmysłowych ust

Kwas hialuronowy to wszechstronnie wykorzystywany w medycynie estetycznej wypełniacz. Z racji uniwersalności zastosowania oraz niezwykle pożądanych właściwości fizykochemicznych, kwas hialuronowy jest niezastąpiony w zabiegach wypełniania zmarszczek, ubytków i zapadnięć na twarzy, a także w modelowaniu i powiększaniu ust. Jako substancja naturalnie występująca w organizmie, jest on doskonale tolerowany przez organizm.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym obciążone jest zatem minimalnym ryzykiem uczulenia – alergie na ten wypełniacz zdarzają się niezwykle rzadko. Preparaty kwasu hialuronowego stosowane jako wypełniacze ust cechują się niezwykłą plastycznością. Umożliwia to dowolne modelowanie kształtu i wielkości ust, bez uczucia ściągnięcia ust czy ograniczania ich mimiki. Kwas hialuronowy cechuje się jeszcze jedną niezwykle korzystną właściwością – wiążąc znaczne objętości wody, doskonale wypełnia, nawilża i uelastycznia tkanki. Dlatego tez jego iniekcja w czerwień wargową zapewnia dogłębne nawilżenie ust, ich ujędrnienie i odmłodzenie.

Trzeba jednak pamiętać że medycyna estetyczna powoduje wiele powikłań. W przypadku zabiegów dotyczących okolicy ust może pojawić się opryszczka, warto zatem profilaktycznie przed zabiegiem sięgnąć po produkty, które jej zapobiegną i zahamują namnażanie wirusa HSV. Dobrym rozwiązaniem będzie lek na opryszczkę zawierający w składzie acyklowir, który pomaga w pierwotnych i nawracających zakażeniach.  KLIKNIJ TUTAJ i sprawdź preparat na opryszczkę.

Iniekcja kwasu hialuronowego nie wymaga szczególnych przygotowań ze strony pacjentki, warto jednak na tydzień przed zabiegiem zrezygnować ze stosowania leków hamujących krzepliwość krwi. Dobrze jest także ograniczyć palenie papierosów i stosować lek Heviran w celu zapobiegnięcia aktywacji wirusa opryszczki.

Zabieg rozpoczyna się znieczuleniem ust kremem, po czym dochodzi do iniekcji preparatu z kwasem hialuronowym. Igła wbijana jest w kącik ust i kierowana jest w kierunku centralnej części wargi. Podczas wycofywania igły dochodzi do iniekcji kwasu hialuronowego. Analogiczna procedura wykonywana jest w każdym kwadrancie ust. Po zabiegu usta muszą być starannie rozmasowane, aby zapewnić równomierną dystrybucję kwasu hialuronowego i nadać ustom ostateczny, pożądany kształt.

Przejściowe, niepożądane objawy pozabiegowe to niewielka bolesność i obrzęk, które ustępują po kilkunastu godzinach. Efekty zabiegu w postaci wymodelowania ust, skorygowania ich asymetrii oraz ich powiększenia, utrzymują się do kilkunastu miesięcy. Wynika to z fizjologicznej biodegradacji podanego kwasu hialuronowego. Natomiast efekt rewitalizacji i nawilżenia ust utrzymuje się nawet do kilku lat. Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bez wątpienia najpopularniejszym i najbezpieczniejszym zabiegiem tego typu.

Makijaż permanentny – wymaluj sobie piękne usta

Powiększanie ust makijażem permenentnym polega na wykonaniu trwałego rysunku na ustach przy użyciu naturalnych pigmentów. Są one wprowadzane na określoną głębokość w skórze, a umiejętne ich użycie daje nieograniczone możliwości w modelowaniu i powiększaniu ust. Podstawowe techniki makijażu permanentnego polegają na podkreśleniu konturów ust delikatnie ponad granicą czerwieni wargowej.

Jest to najprostszy sposób na powiększenie ust. Sposobem na dodanie ustom pełności jest ich cieniowanie. Aplikacja barwnika na obrzeżach ust i stopniowa jego redukcja w części centralnej wargi daje efekt optycznego powiększenia ust. Podkreśleniu wydatności ust służy także iniekcja pigmentów na cały obszar czerwieni wargowej w celu podkreślenia ich kształtu i barwy.

Przed zabiegiem należy ograniczyć palenie papierosów, zrezygnować z zażywania leków rozrzedzających krew (np. aspiryny). W ramach profilaktyki antyopryszczkowej lekarz zaleci zażywanie leku przeciwwirusowego Heviran 400 mg. Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem ust kremem. Następnie przy użyciu specjalistycznego aparatu specjalnie dopasowane do typu urody pacjentki barwniki aplikowane są na głębokość naskórka. Po zabiegu należy dbać o aseptykę ust, nie dotykać ich brudnymi rękami, nie zdrapywać strupków i nie wykonywać makijażu ust.

Trwałość makijażu permanentnego to kilkanaście miesięcy. Wynika to z naturalnej biodegradacji użytych pigmentów oraz fizjologicznego złuszczania się naskórka. W każdej chwili możliwa jest korekta efektów lub powtórzenie zabiegu po wyblaknięciu barwników.

Wspieraj gojenie opryszczki. Kliknij tutaj!

Plastyka ust – najtrwalsze efekty

Najskuteczniejszą metodą powiększania i modelowania ust od lat pozostaje chirurgiczne powiększanie ust. Plastyka ust oraz powiększanie ich przeszczepem skóry to trwałe metody o nieodwracalnych skutkach. Pozwalają uzyskać bardzo naturalny efekt, jednak z racji znacznej inwazyjności nie są wykonywane często.

Plastyka ust polega na wycięciu fragmentu skóry tuż nad linią czerwieni wargowej lub poniżej nosa. Poprzez zaszycie brakującego ubytku skóry usta podciągane są ku górze, co dodaje im pełności i pozwala na nieznaczne modyfikacje kształtu. Natomiast przeszczep skóry polega na pobraniu wąskiego paseczka skóry z niewidocznego miejsca na ciele pacjenta, po czym jest on przeciągany przez niewielki nacięcia w kącikach ust.

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Uroda i sport
Przeczytaj artykuł
Operacja powiększenia biustu - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć
Biust kobiety
Przeczytaj artykuł
Jak wybielić zęby? Jakie są popularne i skuteczne metody?
Wybielanie zębów
Przeczytaj artykuł
Masaż twarzy – w jakim celu się go wykonuje? Krok po kroku
Kobieta ma wykonywany masaż twarzy w salonie SPA
Podobne artykuły
Kwas hialuronowy - eliksir młodości
Przeprowadzanie zabiegu botoksu ust
Botoks ust - na co pomaga? Czy jest bezpieczny dla zdrowia?
Malowanie ust permanentne
Konturowanie ust - kwasem, permanentnie. Na czym polega?
Wykonywanie zabieg pigmentacji ust u kobiety
Pigmentacja ust - kiedy ją stosować i ile kosztuje?
Może to Cię zainteresuje
Sproszkowana chlorella
Chlorella - właściwości i działanie. Z czym nie łączyć?
Antyoksydanty
Wolne rodniki - powstawanie i skutki. Jak się ich pozbyć?
Olej lniany na drewnianej desce z ziarnami siemienia lnianego
Olej lniany - właściwości i skutki uboczne. Na co pomaga?
Korzeń żeń-szenia na wiklinowym półmisku
Żeń-szeń - jakie ma właściwości i na co pomaga? Działanie

Reklama


Jaki aparat słuchowy wybrać?
Kliknij tutaj!