Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗
Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗
Choruje na nią 404 mln ludzi na świecie. Dlaczego czasem tak trudno rozpoznać tę chorobę? Sprawdź❗

Jak szybko schudnąć? Z ud, brzucha, z nóg i po ciąży

Większość interesują szybkie rozwiązania, co niejednokrotnie dotyczy również procesu odchudzania. Jakże często w ostatniej chwili poszukiwana jest deska ratunku dla wagi i pojawia się myśl – jak szybko schudnąć. Odchudzanie to jednak proces, który powinien być odpowiednio zaplanowany i przemyślany. Sprawdź, jak szybko schudnąć z ud, brzucha, nóg czy po ciąży.
Kobieta na diecie odchudzającej
Źródło: 123RF
Spis treści

Jak działa inteligentna waga łazienkowa? Zobacz nasz test redakcyjny:

Reklama

Jak szybko schudnąć z brzucha?

Wiele osób zadaje sobie pytanie – jak szybko schudnąć z brzucha? Chęć posiadania płaskiego brzucha jest jednym z głównych powodów przejścia na dietę i zwiększenia aktywności fizycznej. Predyspozycje do odkładania tkanki tłuszczowej w poszczególnych częściach ciała zapisane są w genach. Nikt nie ma wpływu także na to czy najpierw dojdzie do utraty nadmiaru tkanki w okolicy ramion, brzucha, czy ud.

Chcąc wysmuklić ten strategiczny obszar, każdego dnia wykonywane są wymyślne ćwiczenia na brzuch, jednak bez spektakularnych efektów. Trenowanie tej partii ciała codziennie mija się z celem, zwłaszcza wtedy, kiedy nie zwraca się uwagi na to, co ląduje na talerzu. Można mieć ukształtowane mięśnie brzucha, które są ukryte pod przysłowiowymi fałdkami. Dlatego podstawą powinna być dieta oraz aktywność skierowana na spalanie tkanki tłuszczowej.

Doskonale sprawdzą się zarówno treningi typu cardio, jaki i interwałowe o zwiększonej intensywności, a ćwiczenia skierowane stricte na brzuch można ograniczyć do 2-3 razy w tygodniu. Treningi oporowe z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała oraz siłowe również wpłyną na uzyskanie płaskiego brzucha. Warto pamiętać, że odsłonięcie mięśni brzucha związane jest z bardzo niskim poziomem tkanki tłuszczowej. U kobiet zbyt mały jej procentowy udział w masie ciała może wiązać się z rozregulowaniem hormonów i zanikiem miesiączki.

Reklama

Jak szybko schudnąć z ud?

Jak schudnąć z ud? Zaraz po brzuchu, uda to kolejny obszar, na którego wyszczupleniu zależy zwłaszcza kobietom. Nie jedna kobieta marzy o zgrabnych nogach i skupia się na ćwiczeniu tej partii ciała. Tak samo jak w przypadku brzucha, wyszczuplenie ud to kwestia ogólnej ilości tkanki tłuszczowej w organizmie oraz genów.

U osób aktywnych fizycznie dochodzi jeszcze kwestia mięśni czworogłowych uda. Może się okazać bowiem, że ta partia ciała nie jest nadmiernie otłuszczona, a po prostu umięśniona. Warto zadbać o rozciąganie mięśni ud i prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń, by nie angażować nadmiernie tej grupy mięśniowej podczas wykonywania treningu innych partii ciała. Mięśnie nóg są dużą i silną jednostką, przez co chętnie przejmują pracę chociażby mięśni pośladkowych.

Jak szybko schudnąć po ciąży?

Podczas ciąży sukcesywnie odkładana jest tkanka tłuszczowa, która zaraz po urodzeniu dziecka wykorzystywana jest między innymi do produkcji pokarmu. Jednakże, nie zawsze jest to kilka kilogramów, a to sprawia, że każda kobieta chce szybko schudnąć i wrócić do figury sprzed ciąży.

Okres laktacji jest niesamowicie sprzyjający dla każdej mamy, która chciałaby zredukować masę ciała. Należy pamiętać, że w tym czasie dieta powinna być jak najlepiej zbilansowana i urozmaicona. Jej celem jest dostarczenie wszystkich składników odżywczych, niwelując ryzyko deficytów i wspierając efektywną produkcję pokarmu.

Fizjologia pozwala na naturalne, stopniowe chudnięcie matek karmiących, co jest spowodowane wydatkiem energetycznym  związanym z laktacją. Zalecenia żywieniowe mówią, że menu w pierwszym półroczu karmienia powinno się dostarczać około 500 kalorii więcej na dobę, niż wynika całkowitego dziennego zapotrzebowania kobiety karmiącej. Kolejną ważną informacją jest minimalna liczba kalorii. Wytyczne wskazują, że kaloryczność planu mamy nie powinna być niższa niż 1500 kcal, by karmienie było efektywne jakościowo i ilościowo.

Reklama

Jak szybko schudnąć z twarzy?

O rysach twarzy decydują przede wszystkim geny. Wpływają one na rozstawienie kości jarzmowych, budowę szczęki, żuchwy czy wielkość czoła. Te cechy będą w głównej mierze wpływały na wielkość twarzy. U osób zmagających się z nadmierną masą ciała, tkanka tłuszczowa może odkładać się również w okolicy policzków czy podbródka. Wraz z wdrożeniem diety redukcyjnej i spadku masy ciała, twarz również może ulec wyszczupleniu. Chcąc ujędrnić okolice twarzy można skorzystać z kilku ćwiczeń z zakresu jogi twarzy. Jak schudnąć z twarzy?

Pamiętać  należy, że nadmierna tkanka tłuszczowa najczęściej gromadzona jest przez kilka lat. Dlatego na skuteczne pozbycie się dodatkowych kilogramów również należy przeznaczyć odpowiedni okres. Zbyt szybka i gwałtowna redukcja spowoduje, że masa ciała wróci i to najczęściej z nawiązką. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i skuteczny plan działania, dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Reklama

Jak szybko schudnąć – dieta

Jeżeli chce się szybko schudnąć, należy zastosować dietę o odpowiedniej kaloryczności. Nie warto natomiast sięgać po głodówki i detoksy, gdyż mogą przysporzyć więcej szkód niż pożytku. Jedyne szybkie i skuteczne rozwiązanie to indywidulany plan żywieniowy połączony z aktywnością fizyczną.

Nie stosując diety, a jedynie zmieniając swoje nawyki żywieniowe również można schudnąć. Ograniczenie spożycia wysokoprzetworzonej żywności, w tym słodyczy, fast-foodów, czy słodkich napojów może przynieść odzwierciedlenie na wadze, ale tylko w przypadku osób często sięgających po nie dotychczas.

Niezależnie od tego, od której partii ciała się zacznie, pierwszym krokiem zawsze powinna być dieta dobrana do stylu życia, kulinarnych umiejętności czy trybu pracy. Z pomocą przychodzi kompleksowa platforma dietetyczna. W ramach subskrypcji dostajemy plan dobrany do naszego indywidualnego celu, nieograniczony kontakt z dietetykiem i wiele dodatkowych funkcjonalności.

Artykuł zawiera lokowanie produktu

Czytaj również
dietetyk Kamila Pawłowska
Autoryzacja medyczna
dietetyk Kamila Pawłowska
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Dietetyka. Na co dzień pracuje jako dietetyk w Peater - globalnej platformie dietetycznej popularyzującej zdrowe podejście do diety. Pasjonatka aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Interesuje się również psychodietetyką -ukończyła studia podyplomowe w tym zakresie na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Certyfikowany Instruktor Fitness oraz Trener Personalny. Jej konikiem jest żywienie osób aktywnych fizycznie. Wiedzę z tego obszaru zdobywa uczestnicząc w licznych szkoleniach i warsztatach.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Odchudzanie
Nadmiar skóry po utracie wielu kilogramów – co można z tym zrobić?
Nadmiar skóry po odchudzaniu
Odsysanie tłuszczu z brzucha sposobem na płaski brzuch
Odsysanie tłuszczu z brzucha
Zdrowe sposoby na odchudzanie – porady dietetyka
Podobne artykuły
Odchudzanie
Jak schudnąć 5 kg? Jadłospis, dieta, ćwiczenia
Ziarenka siemienia lnianego
Siemię lniane na odchudzanie - jak stosować? Rano czy wieczorem?
Kobieta na diecie odchudzającej
Jak szybko schudnąć? Z ud, brzucha, z nóg i po ciąży
Kobieta po skutecznych odchudzaniu bez efektu jojo
Efekt jojo - czym jest i jak wygląda. Jak schudnąć, aby go uniknąć?
Pielęgnacja twarzy
Jak schudnąć z twarzy? Dieta na pozbycie się tłuszczu z policzków

Reklama


Sonda
Sonda redakcyjna
Jakie środki stosujesz, aby złagodzić suchy kaszel?
Unituss Junior