Jak schudnąć z twarzy? Dieta na pozbycie się tłuszczu z policzków

Większość osób dba o twarz stosując każdego dnia kosmetyki pielęgnacyjne. Niestety nadmierne kilogramy w pierwszej kolejności widoczne są właśnie w tym obszarze. Istnieją jednak sposoby na to by schudnąć z twarzy – to między innymi zastosowanie zbilansowanej, racjonalnej diety opatrzonej deficytem kalorycznym.
Pielęgnacja twarzy
Źródło: 123RF
Spis treści

Jak szybko schudnąć z twarzy?

O rysach twarzy decydują przede wszystkim geny. Wpływają one na rozstawienie kości jarzmowych, budowę szczęki, żuchwy czy wielkość czoła. Te cechy będą w głównej mierze wpływały na wielkość twarzy. U osób zmagających się z nadmierną masą ciała, tkanka tłuszczowa może odkładać się również w okolicy policzków czy podbródka.

Jak zatem schudnąć na twarzy? Wraz z wdrożeniem diety redukcyjnej i spadku masy ciała, twarz również może ulec wyszczupleniu.

Jak szybko schudnąć z twarzy? Pamiętajmy, że nadmiar tkanki tłuszczowej jest wynikiem jej gromadzenie przez kilka lat. Dlatego na skuteczne pozbycie się dodatkowych kilogramów również należy przeznaczyć odpowiedni okres. Zbyt szybka i gwałtowna redukcja spowoduje, że masa ciała wróci i to najczęściej z nawiązką.

Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i skuteczny plan działania, dopasowany do indywidualnych potrzeb. Dobra wiadomość jest taka, że wyszczuplenie twarzy jest bardzo często zauważane jako pierwsze podczas stosowania terapii odchudzającej.

Jak schudnąć z policzków?

Wyszczuplenie tego obszaru ciała nie jest związane z zastosowaniem specjalnej diety zmieniającej rysy twarzy, ale wprowadzeniem deficytu energetycznego. Do wysmuklenia prowadzi racjonalna i zbilansowana dieta redukcyjna, pomagająca utrzymać deficyty kaloryczny.

Jak schudnąć z buzi? Warto postawić na dietę opartą na prawidłowych zasadach żywienia człowieka. Podstawę jadłospisu powinny stanowić:

  • warzywa i owoce,
  • pełnoziarniste produkty zbożowe,
  • chude mleko i jego przetwory,
  • mięso drobiowe,
  • ryby,
  • jaja,
  • zdrowe tłuszcze do których należą orzechy czy oleje roślinne.

Z diety warto usunąć przetworzoną żywność (fast food, żywność gotowa, słodycze, słone przekąski), która to w niewielkiej objętości zawiera dużo kalorii, znaczące ilości tłuszczu nasyconego oraz cukru. Opierając na niej swój jadłospis z łatwością możemy przekroczyć swoje zapotrzebowanie energetyczne.

Ćwiczenia na schudnięcie z twarzy

Jak schudnąć na policzkach bez diety? Nadmiaru tłuszczu nie da pozbyć się bez zastosowania deficytu kalorycznego. Przyczyną powiększonych policzków nie musi być jednak nadmiar tkanki tłuszczowej w ich obrębie.  Powodem może być natomiast przerośnięcie mięśni żwaczy wynikające np. z bruksizmu (zgrzytanie w nocy zębami) lub nieprawidłową pracą szczęki. Warto skonsultować tą sprawę z lekarzem lub stomatologiem.

Chcąc ujędrnić okolice twarzy można skorzystać z kilku ćwiczeń z zakresu jogi twarzy. Warto pamiętać, że jedynie regularne, codzienne, kilku minutowe ćwiczenia mogą przynieść korzyści i efekty. Ćwiczenia i automasaż połączone z odpowiednią techniką oddechu mogą przyczynić się do polepszenia ukrwienia skóry twarzy i dzięki temu do poprawy jej wyglądu.

Jak schudnąć z szyi?

Powiększony obwód szyi może być spowodowany nieprawidłowym działaniem gruczołu umieszczonego w przedniej części tej części ciała. Mowa tu o wolu, czyli powiększeniu tarczycy. W takiej sytuacji należy skonsultować się z lekarzem i ustalić leczenie.  

Czy można schudnąć z twarzy i szyi? Nie istnieje dieta odchudzająca poszczególne partie ciała, podobnie jak i w przypadku twarzy tak i by wyszczuplić szyję czy pozbyć się drugiego podbródka należy zastosować dietę redukcyjną.

Przygotowanie odpowiedniej, zbilansowanej diety redukcyjnej warto powierzyć profesjonalistom. Wsparciem w diecie są nowoczesne rozwiązania takie jak aplikacje dietetyczne. W ramach subskrypcji otrzymuje się dostęp do indywidualnie dobranego menu, przepisów czy listy zakupów. Stały kontakt z dietetykiem umożliwia rozwiązanie każdej dietetycznej wątpliwości.

Artykuł zawiera lokowanie produktu

Czytaj również
Więcej z kateogrii: Odżywianie
Przeczytaj artykuł
5 chorób, do jakich doprowadza siedzący tryb życia
Przeczytaj artykuł
Darmowy jadłospis od NFZ. Jak skorzystać z diety DASH?
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Pytanie: Czego najbardziej oczekujesz, jak rozpoczynasz dietę?

  Szybkich efektów w postaci dużej liczby zgubionych kilogramów

  Lepszego samopoczucia, poprawy kondycji

  Zmniejszenia masy tłuszczowej, zwiększenia mięśniowej

  Zmniejszenia objętości w obwodach

  Polepszenia stanu zdrowia (wyników badań)

  Obniżenia wieku metabolicznego

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Podobne artykuły
5 chorób, do jakich doprowadza siedzący tryb życia
Darmowy jadłospis od NFZ. Jak skorzystać z diety DASH?
Dieta jaglana odchudzająca
Kalkulator CPM - jak obliczyć całkowitą przemianę materii?

Przychodnia online dla Ciebie

Szybka konsultacja lekarska online przez telefon.

Zacznij leczenie, przedłuż receptę na przyjmowane leki - szybko i bez kolejek.

Wybierz konsultację

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Ból owulacyjny - ile trwa i jak go załagodzić?
Dieta ketogeniczna – na czym polega? Zasady i jadłospis
Kiszone buraki - właściwości i zastosowanie. Jak je kisić?
RDW CV - co znaczy wysokie lub niskie?
D-dimery: norma, badanie i wyniki. Przyczyny podwyższonych?

Reklama