Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗

Jak schudnąć z twarzy? Dieta na pozbycie się tłuszczu z policzków

Większość osób dba o twarz stosując każdego dnia kosmetyki pielęgnacyjne. Niestety nadmierne kilogramy w pierwszej kolejności widoczne są właśnie w tym obszarze. Istnieją jednak sposoby na to by schudnąć z twarzy – to między innymi zastosowanie zbilansowanej, racjonalnej diety opatrzonej deficytem kalorycznym.
Pielęgnacja twarzy
Źródło: 123RF
Spis treści

Jak działa inteligentna waga łazienkowa? Zobacz nasz test redakcyjny:

Reklama

Jak szybko schudnąć z twarzy?

O rysach twarzy decydują przede wszystkim geny. Wpływają one na rozstawienie kości jarzmowych, budowę szczęki, żuchwy czy wielkość czoła. Te cechy będą w głównej mierze wpływały na wielkość twarzy. U osób zmagających się z nadmierną masą ciała, tkanka tłuszczowa może odkładać się również w okolicy policzków czy podbródka.

Jak zatem schudnąć na twarzy? Wraz z wdrożeniem diety redukcyjnej i spadku masy ciała, twarz również może ulec wyszczupleniu.

Jak szybko schudnąć z twarzy? Pamiętajmy, że nadmiar tkanki tłuszczowej jest wynikiem jej gromadzenie przez kilka lat. Dlatego na skuteczne pozbycie się dodatkowych kilogramów również należy przeznaczyć odpowiedni okres. Zbyt szybka i gwałtowna redukcja spowoduje, że masa ciała wróci i to najczęściej z nawiązką.

Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i skuteczny plan działania, dopasowany do indywidualnych potrzeb. Dobra wiadomość jest taka, że wyszczuplenie twarzy jest bardzo często zauważane jako pierwsze podczas stosowania terapii odchudzającej.

Reklama

Jak schudnąć z policzków?

Wyszczuplenie tego obszaru ciała nie jest związane z zastosowaniem specjalnej diety zmieniającej rysy twarzy, ale wprowadzeniem deficytu energetycznego. Do wysmuklenia prowadzi racjonalna i zbilansowana dieta redukcyjna, pomagająca utrzymać deficyty kaloryczny.

Jak schudnąć z buzi? Warto postawić na dietę opartą na prawidłowych zasadach żywienia człowieka. Podstawę jadłospisu powinny stanowić:

  • warzywa i owoce,
  • pełnoziarniste produkty zbożowe,
  • chude mleko i jego przetwory,
  • mięso drobiowe,
  • ryby,
  • jaja,
  • zdrowe tłuszcze do których należą orzechy czy oleje roślinne.

Z diety warto usunąć przetworzoną żywność (fast food, żywność gotowa, słodycze, słone przekąski), która to w niewielkiej objętości zawiera dużo kalorii, znaczące ilości tłuszczu nasyconego oraz cukru. Opierając na niej swój jadłospis z łatwością możemy przekroczyć swoje zapotrzebowanie energetyczne.

Ćwiczenia na schudnięcie z twarzy

Jak schudnąć na policzkach bez diety? Nadmiaru tłuszczu nie da pozbyć się bez zastosowania deficytu kalorycznego. Przyczyną powiększonych policzków nie musi być jednak nadmiar tkanki tłuszczowej w ich obrębie.  Powodem może być natomiast przerośnięcie mięśni żwaczy wynikające np. z bruksizmu (zgrzytanie w nocy zębami) lub nieprawidłową pracą szczęki. Warto skonsultować tą sprawę z lekarzem lub stomatologiem.

Chcąc ujędrnić okolice twarzy można skorzystać z kilku ćwiczeń z zakresu jogi twarzy. Warto pamiętać, że jedynie regularne, codzienne, kilku minutowe ćwiczenia mogą przynieść korzyści i efekty. Ćwiczenia i automasaż połączone z odpowiednią techniką oddechu mogą przyczynić się do polepszenia ukrwienia skóry twarzy i dzięki temu do poprawy jej wyglądu.

Reklama

Jak schudnąć z szyi?

Powiększony obwód szyi może być spowodowany nieprawidłowym działaniem gruczołu umieszczonego w przedniej części tej części ciała. Mowa tu o wolu, czyli powiększeniu tarczycy. W takiej sytuacji należy skonsultować się z lekarzem i ustalić leczenie.  

Czy można schudnąć z twarzy i szyi? Nie istnieje dieta odchudzająca poszczególne partie ciała, podobnie jak i w przypadku twarzy tak i by wyszczuplić szyję czy pozbyć się drugiego podbródka należy zastosować dietę redukcyjną.

Przygotowanie odpowiedniej, zbilansowanej diety redukcyjnej warto powierzyć profesjonalistom. Wsparciem w diecie są nowoczesne rozwiązania takie jak aplikacje dietetyczne. W ramach subskrypcji otrzymuje się dostęp do indywidualnie dobranego menu, przepisów czy listy zakupów. Stały kontakt z dietetykiem umożliwia rozwiązanie każdej dietetycznej wątpliwości.

Artykuł zawiera lokowanie produktu

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Odchudzanie
Jak schudnąć z twarzy? Dieta na pozbycie się tłuszczu z policzków
Pielęgnacja twarzy
Dieta baletnicy - czy daje efekty i jest bezpieczna?
Dzień z jadłospisu diety baletnicy
Na czym polega dieta punktowa? Jak liczyć punkty w tabeli?
Dieta strażników wagi
Podobne artykuły
Odchudzanie
Jak schudnąć 5 kg? Jadłospis, dieta, ćwiczenia
Ziarenka siemienia lnianego
Siemię lniane na odchudzanie - jak stosować? Rano czy wieczorem?
Kobieta na diecie odchudzającej
Jak szybko schudnąć? Z ud, brzucha, z nóg i po ciąży
dietetyczka_Kamila_Pawłowska
Chcesz schudnąć? Zawsze miej plan awaryjny - wywiad z dietetyczką Kamilą Pawłowską
Nadmiar skóry po odchudzaniu
Nadmiar skóry po utracie wielu kilogramów – co można z tym zrobić?

Reklama


Jak leczyć się w prywatnych szpitalach? 🏥
Sprawdź!