To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗
To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗
To koniec Alzheimera? 😮 Nowy lek może odmienić życie chorych pacjentów. Sprawdź❗

Pierwszy na świecie zastrzyk antykoncepcyjny dla mężczyzn

Pierwszy na świecie zastrzyk antykoncepcyjny dla mężczyzn może zostać dopuszczony do użytku w czasie sześciu miesięcy. Jak ogłosili indyjscy naukowcy z Indian Council of Medical Research – zakończono kliniczne badania tego leku. Na jakiej zasadzie będzie działał i jak długo?
Plemniki mężczyzny
Źródło: 123RF
Spis treści

Reklama

Środek antykoncepcyjny dla mężczyzn

Jak podaje portal independent.co.uk, środek antykoncepcyjny ma być skuteczny nawet przez 13 lat, zanim straci swoje właściwości. Obecnie został przesłany do krajowego generalnego kontrolera w Indiach w celu ostatecznego zatwierdzenia.

Starszy naukowiec z ICMR, Dr RS Sharma, który był odpowiedzialny za prowadzenie badań w rozmowie z „The Hindustan Times”, przekazał iż produkt jest gotowy i jedynie oczekuje na zatwierdzenie przez narodowego kontrolera leków.

Reklama

Testy pierwszego zastrzyku antykoncepcyjnego dla mężczyzn

Dr RS Sharma dodaje, iż w ramach przeprowadzonych badań, środek został przetestowany na 303 osobach, którzy dobrowolnie zgłosili się do udziału w badaniu. Skuteczność tego zastrzyku wyniosła 97,3 proc. i co ważne, nie odnotowano żadnych skutków ubocznych.

W sytuacji, gdy zastrzyk zostanie zatwierdzony, będzie można rozpocząć jego sprzedać za ok. sześć miesięcy. Jak dodaje dr Sharma, produkt może być nazwanym pierwszym na świecie środkiem antykoncepcyjnym dla mężczyzn.

Zamiennik wazektomii

Wazektomia jest mikrochirurgicznym zabiegiem urologicznym, który polega na przecięciu i podwiązaniu nasieniowodu w celu przerwania ich ciągłości. Innowacyjny zastrzyk może być jego zamiennikiem – spełnia dokładnie tę samą rolę – to metoda antykoncepcyjna dla mężczyzn.

Jak działa zastrzyk antykoncepcyjny dla mężczyzn? Po otrzymaniu miejscowego znieczulenia, polimer o nazwie Steryene Maleic Anhydride, opracowany w latach 70 XX wieku, zostaje wstrzyknięty wprost do nasieniowodów, które są odpowiedzialne za transport plemników. Produkt musi przejść rygorystyczne testy, dlatego nie ma możliwości by był dostępny w sprzedaży wcześniej niż na pół roku.

Reklama

Pierwsze testy nad zastrzykiem dla mężczyzn

Indyjscy naukowcy pierwsze badania przeprowadzali już w latach 70. Mimo odnotowania wysokiej skuteczności i niskiej ceny tego środka antykoncepcyjnego dla mężczyzn, zauważono wiele niepowodzeń w zakresie wprowadzenia go na rynek.

 

Czytaj również:

Bibliografia

  • https://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/health-news/male-contraceptive-injection-world-first-india-a9210296.html [data dostępu: 22.11.2019]
Katarzyna Czyżyńska
Artykuł napisany przez
Katarzyna Czyżyńska
Jako redaktor naczelna portalu medme.pl pasjonuję się promowaniem zdrowego stylu życia i szerzeniem wiedzy medycznej w przystępnej formie. Posiadam wieloletnie doświadczenie w dziedzinie dziennikarstwa medycznego, a moją misją jest dostarczanie Czytelnikom rzetelnych informacji, które pomagają im w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących zdrowia i dobrego samopoczucia. Współpracuję z ekspertami z różnych dziedzin medycyny, aby zapewnić najwyższą jakość treści i najnowsze informacje z branży. Zawsze szukam nowych sposobów na angażowanie naszej społeczności i uważam, że edukacja zdrowotna jest kluczem do poprawy jakości życia każdego z nas.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Antykoncepcja
Prezerwatywy dla kobiet - jak założyć damski kondom? Cena
Ginekolog pokazuje prezerwatywę dla kobiet i dla mężczyzn
Jak dobrać odpowieni rozmiar prezerwatywy i dlaczego jest to takie ważne?
Jakie są rozmiary prezerwatyw?
Gdzie i jak kupić prezerwatywy? W aptece, czy sklepie?
Różnokolorowe prezerwatywy
Podobne artykuły
Mężczyzna trzyma w dłoni prezerwatywę
Kiedy prezerwatywa nie jest skuteczna?
Zakładanie prezerwatywy
Jak prawidłowo założyć prezerwatywę? Porady i wskazówki
Czy prezerwatywy są skuteczne?
Skuteczność prezerwatyw - według wskaźnika Pearla i w procentach
Prezerwatywa założona na banana i miarka
Rozmiary prezerwatyw - jak sprawdzić i odpowiednio dobrać?
Picie alkoholu przez kobiety stosujące antykoncepcję
Alkohol a antykoncepcja – na co trzeba uważać?

Reklama


Jak leczyć się w prywatnych szpitalach? 🏥
Sprawdź!