Drób - element racjonalnego odżywiania

Polecany przez dietetyków osobom uprawiającym sport, prowadzącym świadomy styl życia. Często umieszczany na liście produktów dedykowanych osobom będącym na dietach redukcyjnych. Drób - produkt ważny w procesie prawidłowego, racjonalnego żywienia.
Drób

Artykuł sponsorowany

Źródło: Materiały partnera

Ten rodzaj mięsa często gości na naszym talerzu. Spożywany w formie wędlin, pasztetów, mięs gotowanych, pieczonych czy smażonych znany jest nam od setek lat. Drób - kruchy i delikatny w smaku, jest jednym z niewielu rodzajów mięsa, które mogą poszczycić się tak dużą różnorodnością gatunków.

Mięso z kurczaka, indyka, kaczki, gęsi to tylko kilka z nich. Większość możemy znaleźć na sklepowych półkach. Kupując sprawdzajmy miejsce, z którego pochodzi dana partia mięsa. Jakość produktu, zwłaszcza w przypadku produktów surowych, jest bardzo ważna. Dzięki niej mamy pewność, że mięso jest świeże i bezpieczne do spożycia.

Mięso drobiowe to produkt, który ze smakiem jedzą zarówno dorośli, jak i dzieci. Często stanowi główny składnik potraw wpisanych do jadłospisu osób dbających o swoją kondycję. Zawarte
np. w mięsie indyczym białko, przyczynia się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej oraz pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Dietetycy zalecają, aby mięso z kurczaka stało się jednym z elementów zbilansowanej diety dzieci oraz osób na dietach redukcyjnych.   

Drób to jedno z chętniej wykorzystywanych mięs w gastronomii. Odpowiednie przyprawienie i obróbka, pozwoli nam na nowo odkryć prawdziwą naturę mięsa drobiowego.

„Treść niniejszej kampanii promocyjnej wyraża poglądy wyłącznie jej autora, za którą ponosi on bezwzględną odpowiedzialność. Komisja Europejska ani Agencja Wykonawcza ds. Konsumentów, Zdrowia, Rolnictwa i Żywności (CHAFEA) nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za potencjalne wykorzystanie zawartych w niej informacji.”

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://pl.eu-poultry.eu/

Oceń artykuł

(liczba ocen 15)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!